• Aktivity 1.-4. ročníka

• Čítame pre radosť

• 26.01.2024 11:54
          • Radosť má mnoho podôb a jednu z nich sme mohli zažiť v deň, keď žiaci I. stupňa dostali do novo vytvorených triednych knižníc krásne knihy rôzneho žánru. Vďaka výzve MŠVVaŠ SR zameranej na vytvorenie a zveľadenie triednych knižníc a šikovnému tímu zloženému z vedenia školy, koordinátorov projektu a učiteliek I. stupňa sme sa stali jednými z úspešných žiadateľov.

Knihy s pestrofarebnými obalmi a bohatým obsahom sú teraz každodenným spoločníkom žiakov počas vyučovania ale aj vo voľných chvíľach. Čítanie žiakov obohatí v každom smere, či už pri vytváraní slovnej zásoby, fantázie, čitateľského sebavedomia, čitateľskej gramotnosti. A vidieť radosť, ktorá sa odráža na tvárach detí, keď do rúk berú nový knižný titul, je neopísateľná.

• Vianočná hviezdička 2023

• 21.12.2023 10:47
          • V piatok 08.12.2023 sa v poobedňajších hodinách v Hornošarišskom osvetovom stredisku v Bardejove uskutočnila regionálna súťažná prehliadka vianočných piesní a kolied 🎄 "Vianočná hviezdička". ❄️

Našu školu reprezentovala žiačka 3.A Elissa Fellegiová. Na súťaž ju pripravovala pani učiteľka Anna Priščáková.

Eliška sa predstavila koledami "Na nebi zorja jasna zasjala" a "Tajna nam sja javila". Umiestnila sa v zlatom pásme s návrhom na postup.

Blahoželáme!

• Spevácka súťaž Spievame vianočné koledy 2023

• 21.12.2023 08:35
          • Koleda je pôvodne z latinského slova calendae čiže prvý deň v roku. Pohanskí Slovania týmto slovom označovali slávnosti spojené so zimným slnovratom. Autorom prvej koledy je podľa legendy František z Assisi, takže tradícia kolied siaha až do 13. storočia.

Žiaci 1. stupňa našej školy si spríjemnili predvianočný čas dňa 18.12.2023 v speváckej súťaži „Spievame vianočné koledy:“  Súťaže sa zúčastnilo 21 žiakov.

V 1. kategórii (1.-2. ročník) boli ocenení títo žiaci:
            1. miesto - Tamara Jacenková 1. B
            2. miesto - Samuel Jurčišin 1.A
            3. miesto - Karolína Olahová 2.B

2. kategória (3.-4. ročník):
            1. miesto - Elissa Fellegiová 3.A
            2. miesto - Vivien Kaščáková 3.B
            3. miesto - Alica Kowalská  4.C

Vianočné koledy sú symbolom pohodových vianočných sviatkov a často ich spieva celá rodina pri vianočnom stromčeku na Štedrý deň. Spievajte si ich. Vôbec nevadí, ak spievať neviete. Veď ide o tú radosť zo spoločných chvíľ.