• Project S-TEAM IN KINDERGARTEN

• Nový eTwinning projekt S-TEAM IN KINDERGARTEN pre Materskú školu (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove)

13.03.2024 09:15

ZŠ s MŠ Pod Vinbargom už roky aktívne pôsobí v oblasti medzinárodných Erasmus+ projektov. Vedenie školy, učitelia, žiaci i rodičia už majú skúsenosť v tejto oblasti. Doposiaľ sa všetky projekty realizované na našej škole týkali základnej školy. Momentálne sme sa zapojili do medzinárodného projektu, ktorý sa týka materskej školy. Je to pevná organizačná zložka našej školy. Koordinátorom je Rumunsko (Scoala Profesionala „Tiberiu Morariu”, Salva). Pani Vasilica-Augusta Gazdac z rumunskej školy bola v Bardejove už dvakrát. Sme v kontakte, boli sme spolu aj v Istanbule minulý týždeň (každý z iného projektu). Od augusta 2024 budeme s touto rumunskou školou spolupracovať na ďalšom medzinárodnom projekte UNESCO BRIDGES. Ale o tom potom :) V rámci tohto eTw projektu sú partnermi Poľsko (Zespół Szkół Publicznych w Szewnie), Turecko (HÜSEYİN AK ANAOKULU), Bulharsko ("Arabella" Kindergarten, Vidin) a Slovensko (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove).

Projekt má formu digitálnej spolupráce medzi európskymi materskými školami na meranie vplyvu praktických aplikácií v oblasti STEAM na zvyšovanie pozorovania, komunikácie, spolupráce, matematiky a digitálnych zručností u starších predškolákov. Cieľovú skupinu budú tvoriť predškoláci vo veku 5 - 7 rokov z európskych materských škôl a učitelia, ktorí budú realizovať plánované aktivity. Projekt bude prebiehať medzi februárom a júnom 2024. Aktivity budú prebiehať na troch úrovniach zodpovedajúcich fázam formatívneho experimentu. Projekt sa tiež snaží rozvíjať spoluprácu a digitálne zručnosti európskych predškolských učiteľov na vytváranie digitálnych portfólií predškolákov v priestore eTwinning.

Zatiaľ prebehlo prvé online stretnutie v platforme ZOOM. Boli zadané úlohy, termíny. Snažíme sa byť modernou školou (ZŠ s MŠ), ktorá kráča s dobou a reaguje na výzvy, ktoré na školstvo kladie súčasná rýchla doba. Pre školu je určite prospešné, ak sa môže porovnať s konkurenciou, a to v rámci Slovenska i na medzinárodnej scéne.