• Iné

• 08.04.2020 11:07
          • Vážení rodičia, milí žiaci,

nachádzame sa v nepríjemnej spoločenskej situácii. Koronavírus nás zo dňa na deň zatvoril do našich príbytkov a uzavrel brány všetkých škôl na Slovensku. Nikto nevie, ako dlho bude trvať táto povinná sociálna izolácia. Učitelia, žiaci, rodičia – pre každého nastala citeľná zmena. V tejto komplikovanej situácii nám pomôže iba vzájomné pochopenie a racionálny prístup.

ZŠ s MŠ Pod Vinbargom pristúpila k „vyučovaniu na diaľku“ s využitím IKT. Mimoriadna situácia, ktorú momentálne zažívame, nám umožnila zadať žiakom aj mimoriadne úlohy, na ktoré by za bežných okolností nebol v škole priestor a čas. Minulý týždeň bol na našej škole tzv. oddychový.

Prváci a druháci si vyrobili svoj REŽIM DŇA s časovým rozdelením jednotlivých činností počas 24 hodín. Tretiaci kreslili obrázky k vypočutej rozprávke a štvrtáci si mali vybrať svoju obľúbenú knihu, napísať meno autora a napísať pár viet, ktoré sa im z knihy najviac páčili.

Žiaci druhého stupňa sa zamerali na motív „Veľkej noci“ – najväčšieho kresťanského sviatku. Dostali „voľnú ruku“ a naplno prejavili svoju kreativitu v tejto téme. V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť vybrané práce, ktoré nám žiaci zaslali. Naši šikovní žiaci = Vaše šikovné deti. smiley

Vo vyučovaní „online“ sme urobili aj ďalší krok vpred – spustili sme videohovory učiteľov a žiakov podľa provizórneho rozvrhu hodín. Technika to umožňuje, prečo to nevyužiť?! Žiaci a učitelia sa môžu vzájomne vidieť a počuť. Kontakt učiteľa so žiakom je vo vyučovaní nezastupiteľný.

V mene všetkých učiteľov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove sa chcem poďakovať Vám, vážení rodičia. Cením si Vašu spoluprácu v danej ťažkej situácii. Popri svojich povinnostiach sa stávate pre svoje deti aj čiastočným učiteľom. To najcennejšie, čo doma máte, sú Vaše deti. A to sú naši žiaci. Všetko to robíme pre ich dobro. Ak máte akékoľvek nápady, ako zlepšiť našu spoluprácu, napíšte mi na zspodvinbargom.riaditelka@gmail.com. Rada si Vaše postrehy prečítam.

Prajem všetkým žiakom a rodičom pokojné Veľkonočné sviatky. Budú trošku iné ako po minulé roky, ale ich podstata ostáva nezmenená. Dobre si tieto zvláštne dni zapamätajme, raz o tom budeme rozprávať svojim deťom a vnúčatám... smiley

S úctou Vaša riaditeľka
            Mgr. Milena Kravcová
            Práce I. stupňa (práce II. stupňa sa spracúvajú)

• Akcia „Čisté školy“ na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 27.02.2020 11:24
          • Dňa 26. februára 2020 zorganizovalo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bardejove (odbor poriadkovej polície) na našej škole preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom „Čisté školy“, ktorá bola zameraná na zistenie situácie na úseku drogovej kriminality mládeže. Polícia SR sa zapája do celospoločenskej snahy eliminovať drogovú trestnú činnosť už u najmladších občanov, teda detí základných škôl. Naši žiaci mali možnosť počas druhej vyučovacej hodiny vidieť ukážky profesionálnych policajtov s profesionálne vycvičeným psom na vyhľadávanie drog. Pevne veríme, že žiaci si pri sledovaní ukážok uvedomili, že sa majú vo svojom budúcom živote vyhýbať akémukoľvek kontaktu s drogami. Riziká by boli pre nich príliš vysoké a za porušenie zákona by im hrozil nekompromisný trest. Pani riaditeľka školy Mgr. Milena Kravcová srdečne ďakuje zúčastneným policajtom za predvedené ukážky, ktoré naši žiaci sledovali so zatajeným dychom.

Mgr. Ján Šoltés
            za kolektív pracovníkov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• Zážitkové popoludnie - krúžok Varenie a pečenie

• 07.01.2020 15:02
          • V našej škole azda nie je iný krúžok, ktorý by bolo na jej chodbách tak „cítiť“, ako ten náš – Varenie, pečenie. Rozdelení sme do dvoch skupín, a tak jedni v utorok, druhí vo štvrtok varíme a pečieme sladké i slané, jednoduchšie i zložitejšie chuťovky. V jeden týždeň ste však zbytočne čakali na lahodné popoludňajšie „chodbové“ vône vychádzajúce zo školskej kuchynky. Pani učiteľka Mgr. Anna Jurová nám totiž zabezpečila špeciálny „rýchlokurz“ prípravy kávy a nealkoholických miešaných nápojov v neďalekej Hotelovej akadémii J. Andraščíka.

Šikovní stredoškoláci Michal Matisko a Erika Huňadyová nás zasvätili do tajov obľúbeného nápoja dospelých – samotnej prípravy espresso kávy, cappuccina či caffe latte art. Na prvý pohľad sa nám príprava jednotlivých druhov kávy zdala zložitá, no keď sme sa my sami dostali k ozajstnému kávovaru a o chvíľu sa nám s pomocou nášho „lektora“ Miša liala do šálky vlastnoručne pripravená káva, bol to super pocit. Zároveň nás však Mišo upozornil na rovnako dôležité dodržiavanie zásad jej servírovania a hygieny. Vyskúšať si to mohol naozaj každý a keďže my sme si svoju kávu ochutnať nemohli, ponúkli sme ju pani učiteľke Jurovej.  Tej sa asi v ten večer veľmi ťažko zaspávalo.
            Našťastie, pri nealko miešaných nápojoch platilo, že čo sme si „navarili“, v tomto prípade namiešali, to sme si aj vypili. A pili sme, veru, s chuťou. Grepovo-višňovo-brusnicovo-limetkovou. Naučili sme sa presne dávkovať jednotlivé ingrediencie, techniku ochladzovania pohárov kúskami ľadu, presné držanie šejkra, a to všetko pod starostlivým a naozaj trpezlivým dozorom a s inštrukciami našich starších spolužiakov z Hotelovej akadémie a ich pani učiteľky MVDr. Lenky Dubivskej, ktorým chceme aj takýmto spôsobom veľmi pekne poďakovať za perfektné zážitkové popoludnie.

Jaroslava Jurčová a Timea Švecová