• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Aj takto sme trávili popoludnia v apríli (1. odd., 2024)

• 06.05.2024 11:37
          • Apríl je už pár dní za nami. Dni plynú akosi veľmi rýchlo. Rada by som Vás oboznámila s aktivitami, ktoré deti zažili v tomto mesiaci. Začiatkom mesiaca sme mali zaujímavé popoludnie v školskej knižnici s hostkou, pani učiteľkou Cidilkovou. Upratovali sme v školskej ohrádke, vyčistili sme ju od kameňov a pohrabali s deťmi lístie a konáriky, za čo si deti vyslúžili sladkú odmenu. 10.4. sme mali zaujímavé súťažné popoludnie pod názvom Popletené rozprávky. Deti pozorne počúvali text z jednotlivých rozprávok a pomocou indícií mali napísať správny názov k jednotlivým rozprávkam. Za odmenu si deti vysúťažili žlté slniečka na bodovej nástenke. 11.4. sme vyrábali jarné kvietky z lupienkov. Myslím si, že sa deťom ich práce veľmi vydarili. Tak ako ostatné oddelenia, aj my sme sa pričinili a zapojili sme sa 12.4. do upratovania areálu školského dvora. Pozbierali sme odpadky za školskou jedálňou aj v časti, kde sa nachádzajú školské políčka a školské ihrisko. Tak sme to aj pozametali a vyhrabali. Nezabudli sme ani na pohyb a opäť sme si zahrali obľúbený futbal družstiev. Bol to veselý koniec týždňa. V jedno popoludnie k nám zavítali tréneri, ktorí budú na hodinách Telesnej výchovy. Mali sme hrové popoludnie o najvyššiu stavbu so stavebnice. Keďže apríl je mesiac lesov, deti si vyrobili strom a následne ho doplnili temperovými farbami o kvety pomocou vatových špajlí. Každý sa zapojil a práce boli ozaj krásne. Posúďte sami. Dňa 23.4. sme vypleli burinu v átriu pred našim oddelením a tiež aj priestor pred našou budovou. Nezabudli sme ani na gratulantov v našom oddelení a deti Jurkovi a Saskii nakreslili krásne kresbičky a pripojili aj peknú gratuláciu. Takto si vždy spomenieme na tie deti, ktoré majú sviatok. Keďže 22.4. bol sviatok, Deň Zeme, jedno popoludnie 25.4. si deti urobili skupiny a každá mala za úlohu nakresliť, čo sa jej na našej Zemi páči a čo naopak nie. Deti sa svojich rolí zhostili na výbornú. Aj takto sme trávili aprílové popoludnia v ŠKD.
            L.M.

• ŠKD - Deň Zeme (2024)

• 30.04.2024 11:23
          • Naše heslo - Chráň prírodu! Kreslenie na chodník farebnými kriedami. Za pekné obrázky dostali deti z ŠKD odmenu.
            vych. Čičvarová

• ŠKD - Jar zavítala medzi deti (4. odd., 2024)

• 29.04.2024 13:48
          • Zimné dni vystriedali teplé a slnko svojimi lúčmi pohladilo všetko: kvety, stromy, prírodu, ale aj ľudí. Takto príjemne sme sa nabudili aj my s deťmi. Vytvorili sme spoločnú prácu, pri ktorej sa vystriedalo viacero techník od kreslenia, maľovania štetcom, rukami, ale aj vystrihovanie a lepenie. Deti zaujalo najviac odtláčanie farby vlastnými dlaňami. Touto prácou sme si skrášlili priestory chodby v ŠKD.
            deti a vych. Kovácsová Eva

• ŠKD - Deň Zeme (5. odd., 2024)

• 23.04.2024 11:09
          • Dnes je Deň Zeme a tento sviatok nám má každý rok pripomínať to, aby sme si našu planétu vážili a chránili. Tento dôležitý sviatok zároveň poukazuje na to, ako sa k našej planéte správame a ako dbáme o životné prostredie. Aj my sme dnes maľovali našu planétu Zem a svojimi odtlačkami rúk chceme prispieť k tomu, že si svoju Zem budeme chrániť a vážiť.
            5. odd. - J. Marcinovová

• ŠKD - ŠKD upratuje 2.-6. odd., 2024)

• 17.04.2024 14:05
          • Vo štvrtok 11. 4. 2024 sme využili krásne počasie a spolu s deťmi zo školského klubu sme sa zapojili do jarného upratovania. Všetci sa s chuťou pustili do zbierania odpadkov, upratali pieskoviská, pozbierali suché konáre a pekne poupratovali okolie našej školy. Deti sa tešili a užili si dobrý pocit z vykonanej práce a z toho, že aj ony prispeli ku skrášleniu okolia svojej školy.
            vychovávateľky ŠKD