• Project Empathy

• Naše aktivity / Our Activities

• Február 2020:

Deň sv. Valentína je veľmi populárnym sviatkom mladých ľudí všade vo svete. Naši žiaci si navzájom posielali milé valentínske pozdravy - valentínky. V tomto "sviatku lásky" vidíme aj empatický kontext. Láska môže byť včlenená priamo do našich rodín a rodinných vzťahov. Všetko, čo nám treba, sú láska a empatia. Do valentínskej aktivity sa tradične zapojilo veľa žiakov. Písali, kreslili, maľovali... a, samozrejme, boli veľmi kreatívni a plní nápadov.

Január 2020:

Naši žiaci (7., 8. a 9. ročník) vytvorili spoločné "nástenné noviny" na chodbe našej školy. Každý jeden žiak odpovedal na tieto otázky: Ako sa stať lepším človekom v roku 2020? Ako sa stať viac empatickým v roku 2020? Ako môžem pomôcť mojej rodine/spolužiakom/komunite... v roku 2020? Na tento typ otázok odpovedali naši žiaci a ich odpovede boli umiestnené na nástenke, kde si ich mohli prečítať všetci žiaci našej školy (cca 600).

December 2019:

V decembri sa naši žiaci i učitelia pripravovali na Vianoce - piekli medovníčky so špeciálnou vianočnou výzdobou. Veríme, že až naši žiaci vyrastú, založia si rodiny a stanú sa rodičmi, budú pripravení učiť vianočné tradície aj svoje deti. Vytvorili sme tradičnú vianočnú výzdobu. Všetky ozdoby boli vytvorené našimi žiakmi a učiteľmi. Ako každoročne, aj tohto roku sme zorganizovali Vianočnú burzu - každý rok žiaci donesú na burzu nejaké veci (knihy, hračky, ručne vyrábané produkty produkty atď.) Žiaci celej školy sa burzy zúčastnili, a zakúpili si darčeky pre seba či svojich blízkych. Peňažný výťažok z burzy sa použil na charitatívne účely v našom meste.

November 2019:

Prvé stretnutie projektových partnerov (tzv. „kick-off meeting“) sa uskutočnilo na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove v čase od 10. novembra do 16. novembra 2019. Tím pracovníkov školy pod vedením pani riaditeľky Mgr. Mileny Kravcovej pripravil pre účastníkov pobytu zaujímavú, vyváženú kombináciu aktivít, atrakcií a workshopov. Podrobný článok vrátane obsiahlych fotoalbumov nájdete v karte "Medzinárodné stretnutia a výmeny žiakov".

Október 2019:

V októbri náš kolega Peter - člen nášho projektového tímu - prezentoval projekt našim kolegom, všetkým učiteľom našej školy. Vytvorili sme projektový kútik zahŕňajúci všetky krajiny projektu. Naši žiaci vytvárali formu loga pre projekt. Následne ich prezentovali v školskej knižnici. Potom všetci žiaci i učitelia (členovia nášho projektového tímu) volili najkrajšie logo.