• Letná škola

• Wooow! Ďalšia dobrá správa.

Aj tento rok bol náš projekt "Letná škola" úspešný.

Milí rodiča, sme radi, že aj toto leto budeme môcť s Vašimi deťmi zopakovať a upevniť učivo, s ktorým mali počas dištančného vzdelávania najväčšie problémy.

Letná škola sa bude realizovať v 3 turnusoch po 2 oddelenia.

Tešíme sa na Vás.

Mgr. Milena Kravcová, riaditeľka

• Náš projekt „Modernejšia škola“ bol úspešný

• Na výzvu o poskytnutie dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na inovatívne prístupy priestorových riešení a výučby v základných a stredných školách bolo predložených 1845 žiadostí. Odborná komisia pri posudzovaní a hodnotení jednotlivých žiadostí postupovala podľa vopred zadaných výberových kritérií a ich váhy:

• počet žiakov školy,
              • štruktúra existujúceho a požadovaného vybavenia školy,
              • regionálne kritériá,
              • projekt – vypracovanie.

Ministerstvo podporí 144 žiadateľov v celkovej sume 3 500 000 EUR a naša škola je medzi nimi! Veľmi sa tešíme, že budeme môcť spríjemniť prostredie v 2 triedach s oddychovou zónou, vytvorenie geografickej učebne a oddychové zóny na chodbách pre žiakov počas prestávok. Škola získa 25600€.

• Oznam - program dňa 30.6.2021 - koniec školského roka

• Vážení rodičia, oznamujeme vám program posledného dňa tohto školského roka - 30.6.2021 (streda):

08:00-08:30 - slávnostné ukončenie šk. r. 2020/2021
              08:30-09:30 - odovzdávanie vysvedčení
              09:30-12:00 - výdaj obedov

Činnosť ŠKD a MŠ v stredu 30.6.2021 končí o 15:00 - prosíme rodičov, aby si po deti prišli do 15:00, ďakujeme.
            • MŠ - Týždeň detských radostí 2021

• Tak ako každý rok deti materskej školy oslávili Deň detí zaujímavými aktivitami počas celého týždňa. Užili si športový deň, diskotéku, rôzne hudobno-pohybové hry, kreslenie na chodník, ale aj chutné sladké odmeny.

• Slniečko vyrobené z koreňov stromu v areáli našej školy

• Je dôležité, v akom estetickom priestore žijeme, pracujeme, existujeme. Snaha o skrášľovanie životného priestoru patrí k vlastnostiam, ktoré sú pre kvalitný život moderného človeka potrebné. Už v minulosti sme si vo vlastnej réžii skrášlili exteriér školy (revitalizácia parku pred telocvičňou), plynule v týchto činnostiach pokračujeme ďalej.

Medzinárodný deň detí sme na našej škole využili „po gazdovsky“. Pred telocvičňou sa nachádza starý peň stromu. Keďže sme ho chceli zachovať, peň sme obkopali. Krásne sa ukázali korene, ktoré sme namaľovali do žltej farby. Vytvorilo sa slniečko, ktoré bude symbolicky svietiť na našich žiakov vždy, aj v daždi smiley

Ruku k dielu priložili domáci „podvinbargskí“ učitelia (Mgr. Andrea Chovanová, Mgr. Slavka Bobaliková, Mgr. Alena Malegová) i naši starší, fyzicky zdatní žiaci. Všetkým srdečne ďakujem a vážim si ich snahu o skrášlenie prostredia našej školy.

Celú akciu vnímame ako výchovný moment pre našich žiakov, ktorí sa v budúcnosti o svoje životné priestory budú starať.

Mgr. Milena Kravcová
              riaditeľka ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove