• Matematika

• Pytagoriáda 2019

• 24.04.2019 10:07
        • V dňoch 26. a 27. marca sa v priestoroch základnej školy na sídlisku Vinbarg konal 40. ročník okresnej súťaže z matematiky pod názvom Pytagoriáda. V utorok 26. marca súťažili žiaci 3.-5. ročníka a nasledujúci deň súťažili šiestaci, siedmaci a ôsmaci. Žiaci mali vypočítať 15 príkladov z matematiky. Úspešným riešiteľom sa stal žiak, ktorý mal správne vypočítaných 10 príkladov. Úspešní riešitelia mohli získať body aj za ušetrený čas, za každé 4 ušetrené minúty dostali bod navyše. Z našich žiakov sa najlepšie darilo siedmakom. Samuel Chovan zo 7.B so ziskom 19 bodov sa umiestnil na 1. mieste a Miriam Majerníková, tiež zo 7.B, ktorá získala 18 bodov, skončila na 2. mieste. V ôsmom ročníku boli úspešnými riešiteľmi Erik Želinský z 8.A, ktorý so ziskom 16 bodov obsadil 6. miesto a Veronika Zbihlejová z 8.A triedy so ziskom 15 bodov obsadila 7. miesto. V piatom ročníku bola úspešná Nikola Kundrátová z 5.C, keď so 17 bodmi obsadila 10. miesto. Úspešných riešiteľov sme mali aj na prvom stupni. V štvrtom ročníku bol s 21 bodmi úspešným riešiteľom Adam Romanovski, ktorý obsadil 14. miesto a v treťom ročníku s 21 bodmi obsadil Oliver Žula pekné 6. miesto. Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.