• Matematika

• Okresné kolo matematickej olympiády

• 15.02.2017 14:03
        • Matematická olympiáda sa môže pýšiť hneď niekoľkými naj. Okrem toho, že je najstaršou predmetovou olympiádou, sa každoročne stretáva s najväčším počtom účastníkov na okresných kolách. 24. 1. 2017 sa v priestoroch Základnej školy na Vinbargu uskutočnilo už 66. okresné kolo matematickej olympiády. V tejto obrovskej konkurencii skoro 50 žiakov zo základných škôl celého bardejovského okresu sa nestratili ani naši žiaci. Výborne sa popasovali s konkurenciou, no najmä s ťažkými úlohami, ktoré potrápili všetky ich mozgové závity. V kategórii 9 sa na vynikajúcom 2. mieste umiestnil M. Čopák z 9. A a hneď za ním, na bronzovej pozícii, P. Lacová z 9. A. Obom deviatakom pravdepodobne zaručilo toto umiestenie účasť na krajskom kole, ktoré sa bude konať koncom marca v Prešove. V mladšej kategórii sa S. Chovan z 5. A umiestnil na 4. mieste. Obzvlášť ťažké boli piatacké úlohy, čo dokazuje nízky počet úspešných riešiteľov – len 6 z 27. Preto je veľmi cenné, že všetci traja boli úspešní riešitelia. Srdečne blahoželáme!