• Matematika

• 17. ročník matematickej súťaže Lomihlav

• 15.01.2018 10:59
        • Dňa 1.12.2017 sa v kultúrno-spoločenskom centre v Košiciach konal 17. ročník matematickej súťaže Lomihlav. Tejto súťaže sa zúčastnilo 54 družstiev z celého Slovenska.

Každé družstvo tvorili štyria žiaci danej školy, ktorých úlohou bolo sa popasovať s dvadsiatimi matematickými úlohami, piatimi hádankami a piatimi hlavolamami. Na vyriešenie týchto úloh mali k dispozícii 66 minút, počas ktorých si spolu lámali hlavy nad matematickými problémami.

Našu školu, a zároveň aj mesto, reprezentovali Adam Kačmár z 9.A, Peter Paľa, Natália Lukáčová z 8.A a Richard Kuzmišin z 8.B. V ťažkej konkurencii si nepočínali vôbec zle, keďže sa umiestnili na krásnom 18. mieste. Tohto roku bola konkurencia o niečo silnejšia, pretože súťažili aj žiaci zo stredného a západného Slovenska, čo po minulé roky nebývalo zvykom.

Našim žiakom srdečne blahoželáme.