• Slovenský jazyk a literatúra

• SJL - Viem, čo čítam?

• 29.05.2017 09:39
        • Tento školský rok bol vyhlásený za rok čitateľskej gramotnosti. Celá škola sa už od septembra zapojila do rôznych aktivít, ktoré mali spoločný názov Čítaním k tvorivosti. Jednotlivé činnosti prebiehali na hodinách slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka, dejepisu, geografie, občianskej náuky, výtvarnej výchovy, výchovy umením. Žiaci rôznymi formami prezentovali svoju čitateľskú gramotnosť.
          Vyvrcholením všetkých aktivít bola súťaž pre žiakov  5.–9. ročníka s názvom Viem, čo čítam? Triedy zastupovali 2-členné družstvá, ktoré sa popasovali s textami, grafmi, tabuľkami, preverili si svoje vedomosti z ľudovej slovesnosti a zistili, či a ako rýchlo sa dokážu orientovať v rôznych druhoch slovníkov a encyklopédií. A ako sa im darilo?

5.ročník
          1.miesto – 5. A  /39 b/
          2.miesto – 5. B  /37,5 b/
          3.miesto – 5. C  /34 b/
          6.ročník
          1.miesto – 6.A  /47 b/
          2.miesto – 6.B  /42 b/
          3.miesto – 6.C  /34 b/
          7.ročník
          1.miesto – 7.B  /70 b/
          2.miesto – 7.A  /66 b/
          3.miesto – 7.C  /63 b/
          8.ročník
          1.miesto – 8.A  /62 b/
          2.miesto – 8.B  /57 b/
          3.miesto – 8.C  /54 b/
          9.ročník
          1.miesto – 9.A  /64 b/
          2.miesto – 9.C  /63 b/
          3.miesto – 9.B  /61 b/

Víťazným družstvám blahoželáme a všetkým účastníkom ďakujeme za účasť.