Viem počúvať? Viem čo čítam?

Vo štvrtok 2.11.2017 si trieda 8.A pripravila aktivitu na zlepšenie čitateľskej gramotnosti pre žiakov z triedy 4.A. Pripravili si pre nich otázky k povesti Bardejovská bosorka. Boli to veľmi šikovní a pracovití žiaci. Najskôr si pozreli video, v ktorom postavy nerozprávali (dramatizácia bez slov), ale povesť prerozprával rozprávač. Po pozretí videa sa žiaci 4.A a 8.A rozdelili do skupiniek, v ktorých si povesť žiaci ešte raz prečítali. Po prečítaní povesti si žiaci vybrali papiere, na ktoré písali odpovede na otázky. Keďže žiaci dávali počas videa o Bardejovskej bosorke dobrý pozor, vedeli správne odpovedať na všetky otázky. Po dokončení otázok sa žiaci ešte porozprávali o povesti a poďakovali si za príjemne strávený čas.

Sofia Alexandra Achejevová,8.A