• Slovenský jazyk a literatúra

• Viem, čo čítam? 2017/2018

• 15.01.2018 10:34
        • V médiách je čoraz viac populárne slovné spojenie čitateľská gramotnosť. S textom a hovoreným slovom sa stretávame každý deň. Ale vieme naozaj čítať a počúvať?

Dňa 28.11.2017 prebehla na našej škole súťaž, ktorej cieľom bolo zistiť, ako na tom práve v tejto oblasti sme. Pre piatakov a šiestakov si pripravili žiačky 9.A (P. Golecová, N. Frická) a žiaci 8.A (E. Semanišinová, P. Paľa) triedy úlohy zamerané na preverenie čitateľskej gramotnosti. Žiaci si zmerali sily a zároveň sa zabavili pri čítaní, počúvaní i dramatizácií textu. Všetci dosiahli výborné výsledky. Bodové rozdiely boli veľmi tesné.

5. ročník                                             6. ročník

1. miesto - 5.C                                   1. miesto - 6.B

2. miesto - 5.A                                   2. miesto - 6.A

3. miesto - 5.D                                   3. miesto - 6.C

4. miesto - 5.B

Všetkým blahoželáme a tešíme sa, že našich žiakov sa otázka problému s čitateľskou gramotnosťou netýka.

P. Golecová, 9.A