• Dejepis

• Pripomenuli sme si koniec 2. svetovej vojny

• 15.05.2017 09:08
        • 10. mája 2017 našu školu navštívilo Múzeum na kolesách. Je to projekt, ktorý prináša do škôl iný, zaujímavý spôsob vzdelávania. Zábavnou formou približuje žiakom problematiku 2. svetovej vojny. Veľké množstvo faktov členovia múzea podávajú netradičnou a pre žiakov atraktívnou formou. V priebehu besedy žiaci získali množstvo informácií o živote počas vojny, ale hlavne o ľuďoch, ktorí sa jej aktívne zúčastnili, o partizánoch a ženách v armáde. Zoznámili sa s dobovými uniformami, zbraňami a s dôležitými funkciami ľudí od prieskumníkov až po tankistov. Počas besedy boli žiaci aktívne zapájaní a obliekaní do vojenských uniforiem.

Vďaka Múzeu na kolesách sme mali možnosť dotknúť sa histórie 2. svetovej vojny a aj takouto formou si pripomenúť 72. výročie oslobodenia našej vlasti a ukončenia vojny.

Pripomenuli sme si udalosti ťažkých vojnových rokov a každodenné hrdinstvo vojakov i obyčajných ľudí, ktorých si takto chceme uctiť.