• Dejepis

• Tri prvé miesta na obvodovom kole Dejepisnej olympiády

• 28.02.2020 14:13
        • Dňa 14.02.2020 sa na ZŠ s MŠ Pod papierňou konal 12. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorej sa zúčastnilo 41 žiakov z 10 základných škôl nášho okresu. Našu školu reprezentovali 8 žiaci, ktorí súťažili v 4 kategóriách.

V tomto školskom roku vybrala SK DO pre žiakov 6. a 7. ročníka tému Milan Rastislav Štefánik – politik, vojak, vedec a pre žiakov 8. a 9. ročníka tému Česi a Slováci v období prvej svetovej vojny. Dôvodom výberu tém sú výročia spojené s touto významnou osobnosťou v našich národných dejinách. Rok 2019 bol vládou Slovenskej republiky vyhlásený za „Rok Milana Rastislava Štefánika“.

Našim žiakom sa darilo aj v tomto školskom roku. Zvíťazili sme v 3 súťažných kategóriách a odniesli si domov diplomy a vecné ceny.

Kategória F – žiaci 6. ročníka:
          3. miesto - Jakub Dunčák 6.A
          4. miesto - Natália Vagaská 6.B

Kategória E – žiaci 7. ročníka:
          1. miesto - Barbora Bereščáková 7.C
          3. miesto - Sonja Homzová 7.C

Kategória D – žiaci 8. ročníka
          1. miesto - Samuel Chovan 8.B
          2. miesto - Filip Jurek 8.C

Kategória C – žiaci 9. ročníka:
          1. miesto - Bibiána Bereščáková 9.B

Víťazom blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 24. marca 2020 na ZŠ Šrobárova v Prešove.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.