• Dejepis

• Tomáš Jackanin – víťaz krajského kola Dejepisnej olympiády

• 15.04.2019 12:08
        • „Múdrym som sa nenarodil. To iba usilovným štúdiom minulosti som začal rozumieť prítomnosti“  Konfucius

Je to len jeden z výrokov, ktoré charakterizujú dôležitosť poznania svojej minulosti. Jej poznávaním sa učíme rozumieť sebe, svojmu okoliu, tomu, čo sa deje okolo nás.

Dejepisné súťaže majú na našej škole dlhú tradíciu a zároveň patria medzi olympiády, z ktorých si naši žiaci každoročne odnášajú výborne umiestnenia nielen z okresných, ale aj krajských  kôl.

Dňa 21. marca 2019 sa na ZŠ Šrobárova v Prešove uskutočnil už 11. ročník krajského kola Dejepisnej olympiády. Zúčastnili sa ho 4 žiaci našej školy, ktorí reprezentovali aj okres Bardejov. Súperili v historických znalostiach so 67 žiakmi z 13 okresov Prešovského kraja. Aj v tomto roku si bez zaváhania poradili s náročnými úlohami písomného testu, ktorý sa skladal z troch častí – monotematický celok, úlohy z učiva príslušného ročníka a regionálne dejiny, a nadviazali na svoje úspechy z predchádzajúcich ročníkov.

Víťazom krajského kola medzi žiakmi 9. ročníka sa stal Tomáš Jackanin z 9.C triedy. V písomnom teste dosiahol najlepšie výsledky a porazil svojich 22 súperov. Tomáš bude reprezentovať našu školu, ale aj celý Prešovský kraj v celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 2.-4. mája 2019 v Trenčianskych Tepliciach.

Výborné výsledky dosiahli aj mladší žiaci. Filip Jurek zo 7.C triedy sa umiestnil na 2.miesteSamuel Chovan zo 7.B triedy na 3. mieste. Bibiána Bereščáková z 8.B obsadila krásne 5. miesto spomedzi 23 súťažiacich Prešovského kraja.

Všetkým víťazom blahoželáme, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a Tomášovi držíme palce v celoštátnom kole.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.