• Dejepis

• Výsledky okresného kola Dejepisnej olympiády 2019

• 05.03.2019 09:16
        • Dňa 14.2.2019 sa na ZŠ s MŠ Pod papierňou konal 11. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorej sa zúčastnilo 40 žiakov z 10 základných škôl nášho okresu. Našu školu reprezentovali 8 žiaci, ktorí súťažili v 4 kategóriách.

V tomto školskom roku vybrala SK DO pre žiakov 6. a 7. ročníka tému Územie Slovenska v prvých storočiach nášho letopočtu a pre žiakov 8. a 9. ročníka tému Československo v rokoch 1968 až 1989. Dôvodom výberu témy pre kategórie C, D je päťdesiate výročie tzv. Československej jari a tridsiate výročie pádu komunistickej diktatúry. Sú to veľmi náročné témy hlavne pre žiakov, ktorí sa s touto problematikou ešte nestretli ani na hodinách dejepisu. Museli sa naučiť čo znamenajú skratky KSČ, ÚV KSS, NF, ŠtB, kto sú reformní komunisti, kto konzervatívni a mnoho ďalších pre nich veľmi náročných tém.

Ale našim žiakom sa  darilo aj v tomto školskom  roku. Zvíťazili sme vo všetkých 4 kategóriach a odniesli si domov diplomy a vecné ceny.

Kategória F – žiaci 6. ročníka:
          1. miesto – Barbora Bereščáková 6.C
          2. miesto -  Sonja Homzová 6.C

Kategória E – žiaci 7. ročníka:
          1. miesto – Samuel Chovan 7.B
          2. miesto -  Filip Jurek  7.C

Kategória D – žiaci 8. ročníka
          1. miesto – Bibiána Bereščáková  8.B
          4. miesto – Hana Harbaľová 8.B

Kategória C – žiaci 9. ročníka:
          1. miesto – Tomáš Jackanin 9.C
          7. miesto – Maximilián Cverdeľ 9.B

Víťazom blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 21. marca 2019 na ZŠ Šrobárova v Prešove.