• Dejepis

• Medzníky 2. svetovej vojny

• 15.06.2017 13:21
        • Druhá svetová vojna bola nespravodlivá, neľútostná a nemilosrdná. Jazvy, ktoré zanechala v srdciach tých, ktorí ju zažili na vlastnej koži, zostanú navždy nemým a boľavým svedectvom strašného obdobia našich dejín, ktoré sa nedá vymazať, zotrieť, zabudnúť.
          A práve preto, aby sme nezabudli, zorganizoval Oblastný výbor SZPB a Mestský úrad v Bardejove, oddelenie školstva a telesnej kultúry pri príležitosti 72. výročia oslobodenia a víťazstva nad fašizmom okresné kolo ústrednej súťaže Medzníky 2. svetovej vojny.

• Uskutočnila sa 7. júna 2017 v spoločenskej sále Seniorcentra v Bardejove. Vyhlasovateľom tejto historickej súťaže sú Ústredná rada SZPB a Ministerstvo školstva SR.
          Súťaž Medzníky 2. svetovej vojny bola tematicky zameraná na 3 hlavné okruhy: 2. svetová vojna v Európe a vo svete, Slovensko počas 2. svetovej vojny a SNP a  SNP v regióne a Karpatsko-duklianska operácia. Súťažili v nej žiaci 9. ročníka základných škôl okresu Bardejov.
          Našu školu reprezentovalo 3-členné družstvo v zložení Michal Čopák 9.A, Tamara Hudačková 9.C a Benjamín Pšenčík 9.B. Svojimi vedomosťami si vybojovali krásne 1. miesto. Darilo sa nám aj v súťaži jednotlivcov, kde najvyšší počet bodov získal Michal Čopák, Tamara HudačkováBenjamín Pšenčík sa podelili o 2. miesto.
          Z odpovedí žiakov je zrejmé,  že téme 2. svetovej vojny sa venovali nad rámec učebných osnov. A už len za to im patrí poďakovanie i vecné darčeky.