• Dejepis

• Výsledky okresného kola Dejepisnej olympiády

• 14.03.2018 11:24
        • Dňa 15.2.2018 sa na ZŠ s MŠ Pod Papierňou konal jubilejný 10. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorej sa zúčastnilo 45 žiakov z 9 základných škôl nášho okresu. Našu školu reprezentovali 8 žiaci, ktorí súťažili v 4 kategóriách.

V tomto školskom roku vybrala SK DO pre mladších žiakov tému Staroveké Grécko a pre žiakov 8. a 9. ročníka tému Totalitné diktatúry medzi dvoma svetovými vojnami. Súťažiaci sa museli popasovať s náročnou problematikou nástupu fašizmu a nacizmu v Európe a jej dôsledkami pre život ľudí počas 2. svetovej vojny. Táto téma je aktuálnou aj v súčasnosti, pretože problémy rasizmu a extrémizmu rezonujú v našej spoločnosti neustále.

Na okresnom kole sa nám darilo aj v tomto roku. Všetci naši žiaci si odniesli domov cenné  umiestnenia na prvých troch miestach.

Kategória F – žiaci 6. ročníka:
          1. miesto - Samuel Chovan 6.B
          2. miesto - Filip Jurek 6.C

Kategória E – žiaci 7. ročníka:
          2. miesto - Bibiána Bereščáková 7.B
          3. miesto - Hana Harbaľová 7.B

Kategória D – žiaci 8. ročníka:
          1. miesto - Natália Volčková 8.B
          2. miesto - Tomáš Jackanin 8.C

Kategória C – žiaci 9. ročníka:
          1. miesto - Petra Golecová 9.A
          2. miesto - Nina Frická 9.A

Víťazom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.