• Aktivity 1.-4. ročníka

• Deň jabĺk na našej škole

• 15.02.2017 13:06
        • Jablko – symbol zdravia a zdravej výživy. Výborne chutí, je zdravé a má na naše telo blahodarný účinok. Práve z tohto dôvodu sa na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove už tradične konal obľúbený Deň jabĺk.

Od rána sa našou školou šírila vôňa jabĺk, jablkových koláčov, lievancov a iných všakovakých dobrôt. Pre žiakov prvého stupňa sme pripravili tematický deň, počas ktorého si všetky deti našli svoju obľúbenú jabĺčkovú aktivitu. Počítali jabĺčkové príklady, tvorili maľované čítanie, spievali piesne. Ich šikovné ruky si poradili aj s výrobou netradičných jabĺk a výrobkov z nich.

Tento príjemne strávený deň bol nielen poučný, ale aj zábavný, pretože hlavným hrdinom bolo voňavé a chutné jablko. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Takže neváhajte a každý deň si pochutnajte na šťavnatých jabĺčkach.

Obsiahly fotoalbum nájdete TU.