• Aktivity 1.-4. ročníka

• Čaro ľadu

• 01.12.2017 12:23
        • Aj v tomto školskom roku žiakom našej školy učaroval ľad. Prišiel mesiac november a žiaci 1. a 4. ročníka v rámci hodín telesnej a športovej výchovy sa začali venovať korčuľovaniu.

Pýtate sa prečo?

- korčuľovanie je základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy – hokej a krasokorčuľovanie,
          - pri škole pracuje Školské športové stredisko so zameraním na ľadový hokej,
          - škola má  v 5.-9. ročníku triedy s vyučovaním športovej prípravy so zameraním na ľadový hokej,
          - korčuľovanie je aktivita, ktorú  možno realizovať v tých školách, kde sú na to vytvorené podmienky.

Korčuľovaniu v 1.-4. ročníku sa venujeme na umelej ľadovej ploche zimného štadióna, v spolupráci s hokejovým klubom HC 46 Bardejov. Do hodín korčuľovania sú zaradené všetky základné spôsoby pohybu na korčuliach, korčuliarske činnosti a hry. Aplikácia metodického postupu sa prispôsobuje veku, schopnostiam, skúsenostiam a možnostiam cvičencov. Tento školský rok 2017/2018 sa korčuľovať bude aj v materských školách. V spolupráci s hokejovým klubom HC 46 Bardejov v mesiacoch november 2017 až marec 2018 sa realizuje projekt „Deti na ľad“, do ktorého sú zapojené mestské MŠ (ZŠ s MŠ Pod Vinbargom 1, MŠ Nový Sad, MŠ Nábrežná ul., Komenského ul. a Gorkého ul.). Raz v týždni v dopoludňajších hodinách naši malí predškoláci pod vedením šiestich trénerov budú spoznávať "čaro ľadu". Ukončenie a vyvrcholenie kurzu bude zaujímavou aktivitou "Olympiáda pre škôlky".

Hodiny korčuľovania sú netradičné, ale o to pútavejšie, zaujímavejšie a prinášajú radosť z učenia sa. Veľa žiakov práve takto s korčuľovaním začínalo. Aj keď prvé kroky na ľade neboli niekedy najjednoduchšie, žiaci sa nedali počiatočným neúspechom odradiť a tento zimný šport si postupne získal svoje miesto v ich srdciach.

Takto sa nám darí na ľade: