• Aktivity 1.-4. ročníka

• Rozprávková noc s Andersenom 2019

• 08.04.2019 12:50
        • Žiaci 1.B, 3.A a 4.C triedy našej školy sa po roku opäť zapojili do 14. ročníka medzinárodného projektu Noc s Andersenom 2019. Začlenili sa medzi účastníkov projektu z Čiech, Moravy, Sliezska a Slovenska a stali sa jednou z registrovaných škôl do tohto projektu.

Dňa 29. 03. 2019 strávili večer a noc v školskej knižnici. Už po štvrtýkrát zažili večer plný dobrodružstva a zábavy.

V úvode si pripomenuli dánskeho rozprávkara H. CH. Andersena (2. apríla 1805 - 4. augusta 1875) a jeho tvorbu. V rozprávkovom kvíze hádali názvy rozprávok. Vypočuli si rozprávku Lietajúci kufor, ktorá bola hlavnou témou rozprávkovej noci. Po rozprávke sa vybrali na nočné putovanie sprevádzané svetlom bateriek a plnili úlohy, ktoré na nich čakali v tmavých chodbách školy. Na mapách Slovenska správne umiestnili fotografie miest. Svoju šikovnosť preukázali aj pri zhotovovaní cestovných kufrov. Túlanie sa školskými priestormi počas noci skončilo rozprávkou na dobrú noc a slastným spánkom medzi knihami a rozprávkovými postavami v školskej knižnici. Ranný budík zobudil žiakov do víkendového dňa. Nezostalo im nič iné, ako sa rozlúčiť s knižnicou, knihami, pobaliť si veci a vyobjímať rodičov, ktorí ich už netrpezlivo čakali.

Samozrejme, nesmel chýbať ani Pamätný list ako spomienka na odvahu a zručnosť, ktorú preukázali počas Noci s Andersenom v škole a školskej knižnici.

Čítanie kníh má pre žiakov stále veľký význam, je zábavné, poučné a rozširuje ich poznatky o svete.

Mgr. Golecová, Mgr. Kicová, Mgr. Volčková