• Aktivity 1.-4. ročníka

• Rozprávkový svet

• 17.04.2018 09:03
        • Pamätáte si ešte na magické slová „Kde bolo, tam bolo... Za siedmimi horami...“, ktorými sa začínajú rozprávky?

Aj žiaci 2.A triedy sa vybrali do rozprávkového sveta, kde dobro víťazí nad zlom, kde dobrým ľuďom pomáhajú zvieratká, kvety a rôzne zázračné sily. V mesiaci marec sme v školskej knižnici realizovali aktivity, ktorými si žiaci obohacovali slovnú zásobu, zdokonaľovali reč, cibrili schopnosť vyjadriť svoje city a myšlienky, rozvíjali fantáziu a predstavivosť, učili sa rozlišovať dobro od zla, rozvíjali pamäť, pozornosť i sústredenosť. Týmto aktivitám predchádzalo prečítanie si  ľudovej  rozprávky s rodičmi, starými rodičmi, súrodencami, kamarátmi. Priamo v školskej knižnici si žiaci vyberali knihy, čítali, ilustrovali, tvorili obrázkovú postupnosť (osnovu) deja a následne hrali divadielka známych ľudových rozprávok. Že sa nám to páčilo a bavilo nás vidieť na našich tváričkách.