• Aktivity 1.-4. ročníka

• Ovocie a zelenina netradične

• 08.02.2018 11:27
        • Odborníci nás upozorňujú na fakt, že sa v jedálničku väčšiny z nás nachádza málo ovocia a zeleniny. Vitamíny, ktoré sú obsiahnuté v ovocí a zelenine, slúžia nášmu telu ako látky, ktoré majú význam pre rast, zrak a imunitný systém.

V rámci programu zdravotná výchova sme so žiakmi pripravili aktivity "Ovocie a zelenina trochu netradične" a výtvarnú súťaž "Plody našich záhrad očami detí". Žiaci z ovocia a zeleniny vytvárali rôzne postavičky, obrázky, snažili sa o kreatívny, estetický výtvor, aby jedli nielen ústa, ale aj oči. Pri tejto príležitosti ochutnávali čerstvé ovocie a zeleninu.

Aj deti zo Školského klubu spolu s p. vychovávateľkou L. Mačejovou sa pripojili a urobili si netradičné popoludnie. Deti tvorili krásne výtvory. Žraloka, korytnačku, palmy, pavúčikov, múdru sovu, hamburger, slimáka, ježkov a krásne mrkvové kvety s motýlikmi. Za zapožičanie vyrezávača na kvety ďakujeme mamke našej žiačky p. Sidorjakovej.

Na hodinách výtvarnej výchovy žiaci vytvárali zaujímavé výtvarné práce, kde využili rôzne techniky: kresbu, maľbu, koláž, kolorovanú kresbu.

Aktivity sme realizovali zážitkovým učením, kde prostredníctvom zážitku a skúsenosti sme motivovali žiakov k získaniu vedomostí, schopností, zručností a rozvíjali ich emocionálnu stránku osobnosti.

Fotoalbum sa otvára po kliknutí na obrázok.