• Aktivity 1.-4. ročníka

• Jablkový deň 2018

• 09.11.2018 11:53
        • Motto: „Jedno jablko denne nás ochráni pred lekárom“

Jablká sú skutočný prírodný liek. Toto skvelé a zdravé ovocie je plné vitamínov a prospešných látok. Obsahujú veľa vody, dokážu dobre uhasiť smäd a zanechať pritom príjemnú a osviežujúcu chuť. Najzdravšie sú čerstvé, surové a nelúpané jablká. Sú významným zdrojom energie a posilňujú imunitný systém.

Aj tento rok sme s našimi žiakmi 1.stupňa realizovali rôzne aktivity s názvom „Jablkový deň“. Žiaci na vyučovacích hodinách prostredníctvom rôznych foriem (zážitkové učenie, projekty, kresba, maľba, tvorba príbehov a básničiek) využívali toto ovocie ako hlavný motív. Na hodinách telesnej a športovej výchovy jablká slúžili ako pomôcka pri cvičení (správne držanie tela). Do realizácie Jablkového dňa sa aktívne zapojili aj rodičia. Pripravili svojim deťom zdravú sladkú maškrtu z jabĺk, ktorá deťom počas prestávok veľmi chutila.