• Aktivity 1.-4. ročníka

• Projekt Zdravý chrbátik

• 22.03.2018 09:45
        • Približne 30 percent detskej populácie má vážne choroby v súvislosti s držaním tela a 10 percent má ťažké deformity chrbtice. Vo štvrtok 15.3.2018 sa naša škola zapojila do projektu Zdravý chrbátik. Tento projekt je pod záštitou Ministerstva školstva a financovaný Národným športovým centrom. Odborným garantom je pán doc. MUDr. Robert Rusnák, PhD., ktorý je prednostom Neurochirurgickej kliniky, ÚVN v Ružomberku.

Hlavným cieľom projektu je pozitívne a hravou formou sa zamerať na posilnenie chrbtice a predchádzať chybnému držaniu tela u detí. Projekt je zameraný na žiakov prvého stupňa základných škôl a deti v predškolskom veku.

V triedach 1.A a 4.A absolvovali deti vyšetrenie svojich chrbátikov. Následne za účasti fyzioterapeutky a garantky v oblasti liečebno-kondičnej rehabilitácie - pani Mgr. Mariny Kolarovej - prebehlo v našej škole vzdelávanie učiteľov základných a materských škôl z okresu Bardejov. Zúčastneným bola prezentovaná odborná teoretická časť, ako aj praktický nácvik cvičení, ktoré  môžu aplikovať vo svojich školách počas edukácie. Záleží nám na tom, aby naše deti mali zdravú chrbticu a tešili sa z prirodzeného pohybu.