• Aktivity 1.-4. ročníka

• Hudobná výchova trošku inak

• 23.11.2017 09:31
        • Hudba je čarovný nástroj, ktorý v nás dokáže prebudiť pocity šťastia a pohody. Hudba nás sprevádza celý život. Niekoho sa iba letmo dotkne tónmi či melódiou. Niekoho pohladí a vyvolá v ňom celoživotnú lásku. Niekoho opantá natoľko, že bez nej už nemôže byť a tento pocit vyvolá túžbu po hre na klavír, husle alebo gitaru. V našej škole sme mali možnosť stretnúť sa s tónmi vyludzovanými nielen z klasických hudobných nástrojov ale aj z netradičných. Predstaviť nám ich prišiel Mgr. Milan Gaľan, ktorý v spolupráci s Komunitnou nadáciou v Bardejov vypracoval projekt „Muzikoterapia“. Žiaci zo 4. tried prvého stupňa tak mali možnosť si zvuky hudobných nástrojov nielen vypočuť, ale aj skúsiť na nich hrať a vytvoriť „skladbu“. Hodinou zážitkového učenia boli nadšení nielen žiaci ale aj pani učiteľky. A my ostatní sa už teraz tešíme na ďalšiu hodinu hudobnej výchovy.