• Aktivity 1.-4. ročníka

• Deň jabĺk 2017

• 09.11.2017 11:21
        • Aj tento školský rok sme si  na 1. stupni pripomenuli Deň jabĺk. Po škole sa šírila vôňa vanilky, škorice z dobrôt, ktorých základnou ingredienciou bolo jablko. Koláče, štrúdle, mafiny, výživa a čerstvé šťavy potešili naše jazýčky. Deti počas celého dňa získavali nové informácie o našom najzdravšom ovocí. Dozvedeli sa, že jablko je naším domácim lekárom. Obsahuje veľa vitamínov, minerálov, vláknin a antioxidantov. Jedno jablko denne chráni náš mozog, zlepšuje funkciu srdca, posilňuje celý organizmus. Niektorí žiaci si vyskúšali upiecť jablkovú štrúdľu, v iných triedach sa jabĺčka kreslili, strihali, lepili. Na hodine slovenského jazyka vymýšľali básničky, na matematike s jabĺčkami počítali. Z vybraných prác pani učiteľky vytvorili pútavú nástenku. S jablkom sa súťažilo i tancovalo. Deti boli jablkovým dňom nadšené. Zistili, že maškrtiť sa dá aj zdravo.

Naším cieľom bolo nenásilným a hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia, čím sme sa snažili zároveň plniť úlohu Národného programu prevencie obezity pre deti.

Obsiahly fotoalbum je zoradený podľa tried.