• Aktivity 1.-4. ročníka

• Noc s Andersenom 2017

• 07.04.2017 11:28
        • Noc s Andersenom je zaujímavé podujatie, ktorého 2. ročníkom vyvrcholili tohoročné aktivity venované knihám a čítaniu na našej škole. Je to zároveň pripomienka výročia narodenia dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena a jeho tvorby.
          Tento ročník, ktorý sa konal 31. 3., sme venovali rozprávke Cisárove nové šaty a takto sme sa po roku opäť zapojili do medzinárodného projektu, ktorého sa zúčastnilo 240 verejných a školských knižníc Slovenska a 1117 knižničných zariadení po celom svete.
          Celkovo strávilo noc v knižnici viac ako 10 400 slovenských detí a nás teší, že naši žiaci 1.A, 2.C a 3.B boli medzi nimi. Počas večera sme si užili veselý a podnetný program a navštívila nás aj zvedavá kamera BTV.
          Hneď v úvode sme si všetci vypočuli pilotnú rozprávku Cisárove nové šaty, ktorú svojim mladším spolužiakom prišla prečítať Bardejovská kráľovná čitateľov pre rok 2017 Petra Golecová. Nasledovali tvorivé dielne, počas ktorých sme sa svedomite pripravovali na hlavnú udalosť večera – CISÁRSKY BÁL, kde každý účastník mohol preukázať nielen kreativitu svojich rúk, ale aj šikovnosť svojich nôh pri veselej a „grandióznej“ tanečnej zábave. Nemohlo tiež chýbať ani nočné hľadanie pokladu, ktorý sa po splnení všetkých úloh skutočne podarilo nájsť, za čo si hľadači vyslúžili sladké odmeny.
          Ukonaní po dobre vykonanej práci sme rýchlo zaliezli do spacích vakov v našej cisárskej školskej knižnici a s úsmevom na tvári sme pokračovali v snívaní svojho sna. Veď rozprávkových postavičiek a super príbehov je v knižnici nespočetne. Ráno bol každý účastník odmenený pamätným listom na túto nezabudnuteľnú noc.
          Teší nás, že žiaci našej školy vedia, že hoci žijeme v čase moderných technológií a sociálnych sietí, čítanie má stále svoj význam a je vždy moderné.

Mgr. Golecová, Mgr. Kicová, Mgr. Volčková

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok