• Aktivity 1.-4. ročníka

• Finančná sloboda 2018

• 31.05.2018 13:19
        • Finančná gramotnosť – pojem, ktorý každý deň počúvame zo všetkých strán. Vieme však naozaj narábať s peniazmi? Odpoveď na túto otázku hľadali žiaci tretieho ročníka na súťaži zameranej práve na peniaze.

V piatok 25. mája sa v dopoludňajších hodinách stretli štvorčlenné družstvá zastupujúce jednotlivé tretiacke triedy. Družstvá si zmerali sily v štyroch súťažných kolách, ktoré pre nich nachystali starší žiaci spolu so svojou učiteľkou matematiky. Súťažné kvartetá navštívili obchod s potravinami, nakupovali oblečenie, zavítali aj do reštaurácie a v neposlednom rade hľadali informácie v grafoch a tabuľkách. Tretiakom sa súťaž veľmi páčila a výsledky dokazujú, že už aj tretiaci vedia narábať s peniazmi. Bodové rozdiely medzi družstvami boli minimálne a poradie je nasledovné:

1. miesto: 3.A                   50 bodov
          2. miesto: 3.C                   49 bodov