• Aktivity 1.-4. ročníka

• Náš svet je pestrý

• 20.04.2018 11:22
        • Pod týmto názvom sme na 1. stupni našej školy uskutočnili sériu aktivít zameranú na prevenciu proti rasovej diskriminácii a neznášanlivosti. Veku primeraným spôsobom sme žiakom priblížili zmysel  známeho hesla "Žiť a nechať žiť!" Triednymi besedami a rozhovormi na túto dnes veľmi aktuálnu tému a napokon zážitkovou aktivitou s piesňou sme sa pokúsili deťom vysvetliť, že ľudia sa od seba odlišujú. Je úplne prirodzené, že každý z nás je jedinečný, svojský. Výchova k tolerancii je postupné budovanie schopnosti akceptovať a nakoniec i uznať, že každý z nás je iný. Túto vážnu tému môžeme buď ignorovať, alebo sa môžeme aktívne zaangažovať za správnu vec. Keďže je voľba  na nás a budúcnosť nie je len o nás samých, rozhodli sme sa aj my prispieť svojou troškou k tomu, aby bol náš svet krajší a pestrejší.