• Aktivity 1.-4. ročníka

• Škola v prírode očami žiačky a objektívu

• 19.06.2017 12:31
        • V očakávaný pondelok som sa zobudila veľmi skoro. Do školy som išla s radosťou, lebo to bol iný pondelok ako zvyčajne. Išli sme do školy v prírode. (článok pokračuje)

• Keď som prišla na školský dvor, väčšina kamarátov tam ešte nebola. Konečne všetci dorazili, nasadli sme do autobusov a naše dobrodružstvo sa mohlo začať. Cesta bola veľmi veselá. Spievali sme piesne, pozorovali okolie a vďaka tomu sme sa ani nenazdali a už sme boli na mieste. Rýchlo sme vystúpili a vošli do štýlového hotela, ktorý sa stal na nasledujúce dni naším prechodným domovom. Belianske Tatry nás privítali nádhernými výhľadmi a cely týždeň nás zohrievalo tatranské slniečko. Po chutnom obede sme si išli pozrieť neďalekú rázovitú goralskú obec Ždiar, ktorú sme si mali možnosť pozrieť aj z paluby vláčika Maguráčika. Na vyhliadkovej ceste sme si mohli užiť nielen krásne pohľady na tatranské štíty, ale tiež sme mali možnosť vypočuť si audionahrávku o histórii obce Ždiar a mnohé iné zaujímavosti o Monkovej doline. Neskôr sme navštívili aj Ždiarske múzeum, ktoré nám priblížilo, ako sa v Ždiari žilo kedysi. Výlet do Belianskej jaskyne bol zaujímavý a splnil naše očakávania. Obľúbenými boli aj detské a športové ihriská, kde sme si do sýtosti užili pohybu a veselej zábavy. Pani učiteľky pre nás pripravili aj pyžamovú párty na privítanie a na konci pobytu sme zažili aj hľadanie pokladu s pravým nefalšovaným belianskym strašidlom.

Týždeň dobrodružstiev a zábavy ubehol veľmi rýchlo a nastal čas rozlúčky. Ešte posledné pohľady na krásne Belianske Tatry a autobusy nás viezli späť do Bardejova, kde nás už čakali naši rodičia.

Bol to super týždeň s nezabudnuteľnými spomienkami medzi kamarátmi v krásnom prostredí Monkovej doliny.

žiačka 4.B triedy Sofia Chovancová

(fotoalbum s 1024 fotkami sa nahráva na server)