• Aktivity 1.-4. ročníka

• Ako si štvrtáci vyskúšali paličkovanie

• 03.04.2017 08:36
        • Na hodinách Vlastivedy sa vo 4. ročníku venujeme aj téme "Ľudová kultúra v našom regióne". Okrem zvykov, piesní, tancov, krojov a ľudovej architektúry sem neodmysliteľne patria aj ľudové remeslá. Mnohé z týchto remesiel dnes už nepatria do bežného života. Jedným z nich je aj paličkovanie.
          Toto krásne a zaujímavé remeslo nám sprostredkovala babka nášho žiaka Richarda Popjaka zo 4.B, a to pani Popjaková. Veľmi zaujímavo žiakom porozprávala o histórii paličkovania, ukážkami žiakom predstavila svoje výrobky, ba žiakov zasvätila priamo do tajov paličkovania.
          Žiakov táto beseda s ukážkou veľmi zaujala. Paličkovanie si mohli sami vyskúšať. Z besedy odchádzali natešení a nadšení.
          Ďakujeme pani Popjakovej za čas, trpezlivosť a odovzdanie tohto krásneho remesla.
          M. Maťašová

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok