• Aktivity 1.-4. ročníka

• Predvianočné stretnutie bývalých zamestnancov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove

• 08.01.2020 11:32
        • Vyspelosť spoločnosti môžeme merať rôznymi kritériami – napríklad aj tým, ako sa správa k starším ľuďom, k tým, ktorí toho urobili veľa, ale vládzu už menej. Úcta k šedinám patrila a stále patrí k základným pilierom hodnotového rebríčka v prostredí, v ktorom žijeme. K tomu sa snažíme viesť aj našich žiakov na ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove.

Stalo sa už tradíciou, že „na Mikuláša“ prichádzajú „Pod Vinbarg“ do priestorov školy jej bývalí pracovníci, ktorí tu strávili kus svojho profesijného i osobného života. Dňa 12. decembra 2019 si vo vynovených priestoroch školskej klubovne naši žiaci pod vedením učiteľov (Mgr. Kicová, Mgr. Maťašová, Mgr. Sýkorová) pripravili krátky program k blížiacim sa Vianociam. Odzneli známe pesničky, pásmo jasličkárov, básne, vinše. Mladým účinkujúcim úprimne, dobrosrdečne tlieskalo niekoľko desiatok seniorských rúk. Žiaci po programe rozdali prítomným dôchodcom chutné medovníky.

Po krátkom príhovore Mgr. Mileny Kravcovej, riaditeľky ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove, sa podávala voňajúca kapustnica, kysnuté koláče i voňavý vianočný punč. V priateľskej atmosfére sa všetci prítomní vyrozprávali, vyobjímali a zaspomínali na svoje mladé časy. Bývalí zamestnanci ocenili moderný vzhľad školy, rekonštruované časti budovy, kráčanie s dobou. Je dôležité, v akom prostredí sa žiaci učia a do akého estetického priestoru rodičia zvážajú ráno svoje deti. To všetko bývalí zamestnanci školy v neformálnych debatách spomínali – krásna škola v najkrajšom slovenskom meste.

Vekom nazberané vrásky na usmiatych tvárach seniorov znamenajú pre nás, súčasných pracovníkov školy, úctu, obdiv a rešpekt. Veríme, že sa o rok opäť všetci stretneme „Pod Vinbargom“ pri pevnom zdraví. Celý kolektív pracovníkov ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove praje všetkým požehnané Vianočné sviatky a Šťastný nový rok 2020!

Mgr. Ján Šoltés