• Náboženská výchova

• Návšteva Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach

• 03.12.2018 11:49
        • Milujte ľudí takých, akí sú. Čím menej
          si to zaslúžia, tým viac ich milujte.
          Nemilujte ich podľa veľkosti ich zásluh,
          ale podľa veľkosti ich potrieb! (M.Kuffa,1992)

Dňa 16.11.2018 sme sa s našimi deviatakmi zúčastnili návštevy v Inštitúte Krista Veľkňaza v Žakovciach. Je to inštitút, ktorý má okrem iného v náplni svojej činnosti pomoc chorým, postihnutým, bezdomovcom, deťom z rozvrátených rodín a ústavov, pomoc sirotám, starým, slobodným matkám a všetkým núdznym, ktorí to potrebujú. Už na hodinách náboženskej výchovy sa naši žiaci dozvedeli o práci kňaza Maroša Kuffu - predstaveného inštitútu. Keď sme dorazili do Žakoviec, ani by nám nenapadlo, že nás bude čakať samotný Marián Kuffa (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC).

• Srdečne nás privítal a povzbudil našich žiakov múdrymi slovami do života. Po krátkej prednáške o živote v inštitúte, pravidlách pre klientov, nasledovala prehliadka areálu. Počas nej sme si nemohli nevšimnúť drevenice, v ktorých žijú rodiny s deťmi, pekáreň, hospodárstvo, kde sa chovajú ošípané, sliepky, kone, hovädzí dobytok, kozičky, pštrosy. V závere našej návštevy sme dostali ešte bonusový darček vo forme jazdy na koni. Myslíme, že tento deň nás obohatil a hlavne sme si uvedomili, aké dôležité je dávať dobro ďalej. Po odchode zo Žakoviec náš výlet ešte nekončil. Pokračoval v Nestville Parku v Hniezdnom. Tu sme navštívili čokoládovňu, kde sme si pochutili na výbornej čokoláde. Po sladkom občerstvení nasledovala exkurzia v destilárni. Prehliadka expozície je rozdelená na tri časti, a to história – expozícia ľudových remesiel, moderna – jeden z najmodernejších liehovarov v strednej Európe a tradície – Rezbárska sála s najväčším vyrezávaným dreveným obrazom v Európe. V závere prehliadky sme mali možnosť nakúpiť si suveníry a produkty spoločnosti. Plní zážitkov sme sa vrátili domov.