• Aktivity

• MŠ - Predškoláci na návšteve v 1. ročníku (2017/2018)

• 16.03.2018 08:26
        • Onedlho nastane deň, na ktorý sa tešia všetci predškoláci. A tým je zápis detí do 1. ročníka základnej školy. Aby deti lepšie spoznali školské prostredie, navštívili prvácke triedy p. uč. Mgr. Jany Sýkorovej a Mgr. Anny Priščákovej. V školských laviciach sa škôlkari na chvíľu stali prvákmi. Tí im zase predviedli, ako čítajú, počítajú, čo nosia v školskej taške. Škôlkari listovali v prváckych učebniciach, vypracovali pracovné listy, ktoré pre nich pripravili p. učiteľky. Riešili úlohy na tabuli, počítali, pomenovali niektoré písmenká. Na konci vyučovacej hodiny si deti zatancovali a zaspievali. Prváci podarovali škôlkarom papierové skladačky, ktoré samy zhotovili. A nechýbali ani sladkosti. Zvonením školského zvončeka sa návšteva ukončila a nadšení predškoláci odchádzali do škôlky, aby mohli vyrozprávať svoje zážitky mladším kamarátom i rodičom.