• Aktivity

• MŠ - Mestská športová olympiáda

• 20.06.2016 13:29
        • Dňa 16. 06. 2016 sa naši predškoláci zúčastnili mestskej športovej olympiády, ktorú organizovalo mesto Bardejov – oddelenie OŠaTK v priestoroch ZŠ Komenského 23. Olympiáda sa začala slávnostným otvorením a to nástupom súťažiacich tímov. Dráčik s Tučniakom Bardíkom vztýčili zástavy a zaznela olympijská a slovenská hymna. Športovci zložili olympijský sľub a zapálením symbolického ohňa bola olympiáda zahájená. Každú MŠ reprezentovalo 4 členné súťažné družstvo, ktoré súťažilo v týchto súťažných disciplínach: beh na 20m, prekážková dráha, skok z miesta, hod tenisovou loptičkou, hod na cieľ, jazda na odrážadle a štafetový beh. Pre nesúťažiace deti boli pripravené nesúťažné disciplíny a to skákacie hrady, tunely, padák, preťahovanie lanom a tvorivá dielňa. Deti prejavovali obrovskú radosť zo športovania a súťaženia a každé dieťa bolo ocenené medailou a sladkým potešením. V závere Dráčik s Tučniakom vypustili balóny s olympijskými kruhmi a symbolicky olympiádu ukončili.