• Aktivity

• MŠ - Deti na návšteve v knižniciach – babky a mamky nám čítajú rozprávky

• 02.04.2019 09:56
        • Naši predškoláci navštívili mestskú knižnicu D. Gutgesela. Pani knihovníčka si pripravila pre nich zaujímavé aktivity a oboznámila ich s tým, ako sa knihy vypožičiavajú a ako sa treba o ne starať. Na záver si deti mohli vybrať a poprezerať rozprávkové knihy.

Deti mladšie zase navštívili školskú knižnicu, kde im mamka a babka prečítali pekné rozprávky O Jankovi a Marienke a O troch prasiatkach. Deti si mali možnosť poprezerať pekné rozprávkové knihy a zahrať sa rôzne aktivity. Deťom sa aktivity veľmi páčili. Celý týždeň sa deti rozprávali o obľúbených knihách a rozprávkach. Aj takými akciami vedieme deti k rozvíjaniu predčitateľskej gramotnosti a záujmu o knihy a čítanie.

Potešilo nás, že pozvanie od našich predškolákov prijala babička, ktorá nám prišla prečítať rozprávku o Guľkovi Bombuľkovi. Deti boli nadšené nielen rozprávkou, ale aj  prejavom akým rozprávku čítala, pomôckami, ktoré im priniesla a zaujímavými aktivitami, ktoré si pre nich pripravila.