• Aktivity

• MŠ - Zdravé ovocné a zeleninové šťavy v materskej škole

• 30.01.2019 10:31
        • Ovocie a zelenina by mali tvoriť neoddeliteľnú súčasť našej aj detskej stravy a to najmä v období, kedy je telo oslabené a náchylnejšie. Takým obdobím sú pre väčšinu z nás zimné mesiace. Práve preto vtedy jednou z možností, ako posilniť imunitný systém a vyhnúť sa chorobám, je pitie ovocných a zeleninových štiav.

Pani učiteľky Mgr. Alžbeta Melicherová a Mgr. Renáta Kicová v spolupráci s vedúcou školskej jedálne p. Máriou Liptákovou a učiteľkami materskej školy pripravili ochutnávku čerstvých ovocných a zeleninových štiav v rámci školského programu Európskej únie „Školské ovocie“ pre deti materskej školy. O vitamínoch obsiahnutých v chutných ovocných a zeleninových šťavách sa deti dozvedeli v zaujímavej prezentácii. Zaspievali a zarecitovali básničky o ovocí a zelenine. Ochutnali a skamarátili sa s čerstvou mrkvičkou a jabĺčkom. Svoje vedomosti si preverili v obrázkových hádankách, namaľovali pekné obrázky. Na záver sme si všetci pochutnali na lahodných, chutných, čerstvo odšťavených šťavách.

Popoludní čerstvé ovocné a zeleninové šťavy ochutnávali rodičia. Pri odchode z materskej školy si spolu s deťmi rozprávali zážitky z nevšedného zaujímavého dňa.