• Aktivity

• MŠ - Tajomstvá profesií - návšteva keramickej dielne

• 06.04.2018 10:17
        • Dňa 20.3.2018 navštívili deti starších oddelení materskej školy v rámci poznávania tradičných remesiel tetu keramikárku Tatianu Gombitovú, ktorá má keramickú dielňu v budove našej školy. Po úvodnom rozhovore o tradičných remeslách sme sa vybrali do dielne tety keramikárky. Pani Gombitová nám ochotne porozprávala, z akej hliny sa keramika vyrába a aké pomôcky pri jej výrobe používa. Potom nám názorne predviedla, ako sa na hrnčiarskom kruhu vyrába váza a miska. Deti pozorovali prácu na hrnčiarskom kruhu a veľmi sa im to páčilo. Na záver sme si prezreli pec, kde sa keramika vypaľuje a obdivovali hotové výrobky. Deti na vlastné oči mohli spoznať prácu tradičného remesla, akým je hrnčiarstvo.