• Nemecký jazyk

• Valentinstag 2018

• 20.02.2018 09:30
        • Deň 14.2 je pre každého známy dátum. Tento deň sa nesie v znamení náklonnosti, tolerancie a lásky. Mali by sme si spomenúť na všetkých, ktorí sú pre nás dôležití, dať im najavo, čo pre nás znamenajú, zbaviť sa toho, čo nás možno v minulosti nahnevalo a odpustiť, prípadne povedať prepáč. V dnešnej uponáhľanej dobe sa stáva, že si málokedy počas roka nájdeme čas povedať svojim blízkym „mám ťa rád“, „som rád, že ťa mám“, „ľúbim ťa“. Preto využime tento deň na vyjadrenie náklonnosti, ktorá v nás je. Naši žiaci vyrobili na hodinách nemeckého jazyka valentínske srdiečka s nadpisom „Valentinstag“, ktorými ozdobili dvere každej triedy a tým rozhodli spríjemniť a pripomenúť čas sv. Valentína.  Tu je pár záberov našich žiakov pri práci: