• Fyzika

• Okresné kolo Fyzikálnej olympiády

• 18.03.2019 13:06
          • Dňa 13.3. 2019 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády. Najlepší žiaci z fyziky z celého okresu sa potrápili pri riešení náročných úloh z rôznych častí fyziky. Súťažilo sa v 2 kategóriách: ôsmaci v kategórii F a deviataci v kategórii E. Našu školu reprezentovali traja deviataci, ktorí sa umiestnili nasledovne:

1. miesto: Peter Paľa, 9.A
            2. miesto: Richard Vasilega, 9.A
            5. miesto: Richard Kuzmišin, 9.B

Všetkým blahoželáme a prajeme im, aby aj na krajskom kole, ktoré sa uskutoční o mesiac v Prešove, dosiahli taktiež výborné umiestnenie.

• 59. ročník okresného kola Fyzikálnej olympiády

• 23.03.2018 11:00
          • V piatok 16. 3. 2018 sa na našej škole uskutočnil 59. ročník okresného kola Fyzikálnej olympiády, ktorej sa zúčastnilo 23 žiakov zo 7 základných škôl nášho okresu. Našu školu reprezentovali 3 žiaci, ktorí súťažili v 2 kategóriách: F – 8. ročník a  E – 9. ročník.

Všetci riešili 4 príklady, ktoré boli nesmierne náročné. V kategórii F sa žiak 8.A triedy Peter Paľa umiestnil na 1. mieste. V kategórii E  boli s počtom bodov žiaci Juraj Udič na 2. mieste a Adam Kačmar na 7. mieste.

Víťazom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme.

• Okresné kolo fyzikálnej olympiády

• 28.03.2017 10:10
          • Dňa 16. 3. 2017 na našej škole prebehlo okresné kolo fyzikálnej olympiády. 11 žiakov deviateho ročníka (kategória E) a 11 žiakov ôsmeho ročníka (kategória F) riešili 4 pomerne náročné fyzikálne úlohy.
            Najlepšie si počínal žiak našej školy, deviatak Michal Čopák, ktorý vyriešil úlohy na 88% a umiestnil sa na 1. mieste. Preto postupuje na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 12. 4. 2017 v Prešove. Držíme mu palce.