• Aj tohto roku sa v telocvični  našej  školy uskutočnila dlhodobá  strelecká liga v streľbe zo vzduchovky. Postupne sa táto súťaž stáva zaujímavou pre ďalšie školy, dôkazom čoho je účasť ZŠ Kurima.

Na 1.kole ligy sa v dobrom svetle zase predviedla ZŠ Gaboltov, kde v kategórii chlapcov aj dievčat obsadili popredné miesta. My sa posnažíme tréningom na krúžku priblížiť sa k ich výsledkom, ale musíme povedať, že našu školu reprezentovali len dvaja žiaci ôsmeho ročníka a ostatní boli žiaci 7. a 6. ročníka. Skrátka,  nastáva generačná výmena.

Výsledky prvého kola si môžete pozrieť na priloženej výsledkovej listine po kliknutí na VIAC. Druhé kolo streleckej ligy sa uskutoční 14. decembra a bude zároveň aj okresným majstrovstvom SAŠ v streľbe zo vzduchovky.

19.01.2018 08:52 | viac »
  • Na našej škole sa aj tohto roku uskutočnila strelecká liga v streľbe zo vzduchovky.
    Aj keď minuloročná mala pozoruhodné výsledky, tohtoročná bola výsledkovo ešte zaujímavejšia. Veľmi dobre si počínali žiaci aj žiačky z Gaboltova, ktorí zároveň reprezentujú svoju obec a náš okres aj na krajských súťažiach, kde dosahujú výborné výsledky. Potvrdili to aj postupom na Majstrovstvá Slovenska a my im budeme držať palce. Dobre si počínali ale aj naši žiaci, kde v kategórií žiakov obsadil Matej Mušinka 2. miesto, Sebastián Masica 5. a Marek Brezáni 8. miesto.
    U dievčat sa najviac darilo Viktórii Lazorovej, ktorá obsadila nakoniec nepopulárne 4. miesto.

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok

06.04.2017 12:37 | viac »
  • 41 žiakov 7. ročníka absolvovalo lyžiarsky kurz od 6.2.2017 -  10.2.2017 na lyžiarskych svahoch v Litmanovej a s ubytovaním v Ľ. Kúpeľoch.
    Milovníci lyžovania z radov žiakov a učiteľov sa tešili na túto už rokmi obľúbenú športovú akciu. Lyžiarsky kurz prebiehal v uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Cieľom kurzu bolo získať pre tento zimný šport čo najviac žiakov, vzbudiť záujem o lyžovanie, zalyžovať si, zabaviť sa, stráviť týždeň v horách, vštepiť žiakom správne návyky a motorické zručnosti, na ktoré sa dá v ďalšom zdokonaľovaní nadviazať. Začiatočníci si osvojili základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne a pokročilí lyžiari sa zdokonaľovali v lyžiarskej technike so zvládaním základov carvingového lyžovania. Teoretické vedomosti boli zamerané na pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku, pravidlá správania sa pri stretnutí so snežným vozidlom a na označenie zjazdoviek a tratí.
    Poďakovanie patrí vedeniu školy, zvlášť pani riaditeľke Mgr. Milene Kravcovej, ktorá podporuje na škole športové aktivity žiakov a vďaka jej záujmu a ústretovosti sa tento lyžiarsky kurz mohol zrealizovať.
    Inštruktori kurzu Mgr. J. Krochta, dipl. sestra K. Čepigová, Mgr. P. Vasilega, Mgr. E. Gajdár a PaedDr. J. Senaj sa podieľali na bezproblémovom priebehu akcie a svojimi teoretickými poznatkami a praktickými skúsenosťami prispeli k splneniu samotného cieľa kurzu. Rodičia týchto žiakov môžu byť naozaj pyšní na „už lyžiarov“, ktorí môžu byť pre svojich rodičov budúcu zimnú sezónu dobrými inštruktormi lyžovania.
    Mgr. Jozef Krochta

(obsiahly fotoalbum sa pripravuje)
    17.02.2017 08:30 | viac »
  • Naša škola spolu s detskou organizáciou Fénix dňa 27.01.2017 usporiadala 1. kolo streleckej ligy v streľbe zo vzduchovky. Zúčastnilo sa ho 5 škôl. Našu školu reprezentovali v kategórii chlapcov Matej Mušinka (9.B), ktorý obsadil 2. miesto, a Sebastián Masica (9.B), ktorý obsadil 4. miesto. V kategórii dievčat sa najvaic darilo Viktórii Lazorovej (9.A), ktorá v silnej konkurencii obsadila 4. miesto s výkonom 241 bodov. Za zaujímavosť stojí porovnanie kategórie dievčat, kde medzi miestami 1.-3. bol rozdiel 3 body. Podrobnosti nájdete v tabuľke. Fotogaléria TU.

Viktória Lazorová, 9.A

Pod Papier.= ZŠ Pod Papierňou Bardejov
        Dl. Lúka =  CZŠ Dl. Lúka

Spracoval Stachura Milan, Eduard Gajdár