• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Spomienka na december v ŠKD

• 30.01.2019 09:27
        • Pre mnohých z nás a obzvlášť u detí je december jedným z najkrajších mesiacov v roku. Je plný očakávaní. Čakáme na sneh, na Mikuláša, na voľné dni, na Vianoce... Každý má nejakú svoju predstavu, ktorú sa pokúša naplniť a prežiť tie posledné dni v roku čo najkrajšie. Všetci sú veselí, príjemnejší, ochotnejší... Aj deti v školskom klube privítali myšlienku vyrobiť vianočné pozdravy pre neznámych deduškov a babičky s nadšením. (pre pokračovanie článku kliknite na VIAC)

• Výrobou takýchto pozdravov sme sa zapojili do projektu Vianočná pošta, ktorý bol v jeseni 2018 nominovaný na Detský čin roka. Seniori sú zvyknutí dostávať na Vianoce rukou písané listy, či pohľadnice. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí. Preto sa mnoho dobrovoľníkov z celého sveta rozhodlo zapojiť do tohto projektu. Táto výzva bola spropagovaná na stránke pohodovo.sk, kde sme sa registrovali a prejavili záujem potešiť pozdravmi neznámych starkých v domovoch dôchodcov.

Deti sa práce chopili veľmi zodpovedne, vymýšľali, zdieľali si medzi sebou nápady, tvorili, kreslili, lepili a tešili sa z peknej myšlienky, ktorú táto výzva v sebe niesla. Nakoniec svoju poslednú úlohu zohrala pošta, ktorá naše pozdravy starkým doručila. Nám bol pridelený domov dôchodcov v Rožňave, a tak veríme, že neznámych starkých pozdravy naozaj potešili a zahriali pri srdiečku.

Na fotografiách je vidieť výsledok práce detí v školskom klube. Ako na spomínanej stránke pekne uviedli, starkým začínajú Vianoce s prvým pozdravom na stolčeku. A hoci mnohí z nich „niekoho majú“, veľmi im chýba vianočná pošta – jeden z ich tradičných symbolov Vianoc, ktorý dnes už akosi vyšiel z módy. A aj keď sme do tohto projektu vstupovali trochu opatrne ako do všetkého neznámeho, dnes už vieme, že si ho na Vianoce 2019 veľmi radi opäť zopakujeme a radi inšpirujeme aj ostatných.

S. Kšonžeková