• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Rok čitateľskej gramotnosti v mesiacoch január a február

• 16.03.2017 12:24
        • V mesiacoch január a február sa deti z odd. p. vych Mačejovej venovali aktivitám na podporu čítania. Posledný januárový týždeň sme využívali priestory školskej knižnice, kde deti radi trávia svoj voľný čas. Deti mali za úlohu vybrať si jednu z kníh, alebo doniesť z domu knihu, ktorú čítajú, alebo majú radi a chcú si ju prečítať. Niektoré deti si doniesli svoje knihy, iné siahli po knihách, ktoré im poskytuje školská knižnica. Takto sme trávili dve popoludnia. Deti čítali a museli čítať pozorne, lebo ich čakala druhá úloha.
          Tá nadväzovala na tú predošlú. Deti hneď prvý februárový týždeň dostali za úlohu napísať z toho, čo si zapamätali, obsah a nakresliť svoju vlastnú ilustráciu. Deti fakt ukázali svoju tvorivosť, predviedli svoje zručnosti a fantáziu. Všetko to sa dialo v popoludňajšej činnosti. Za svoju snahu boli odmenené bodovým hodnotením na bodovacej tabuli, ktorú máme zavedenú v našom oddelení. Fakt to boli zaujímavé popoludnia, pretože deti chceli v týchto aktivitách zotrvať až do konca.
          Verím, že deti budú radi siahať po knihe vždy, kedy budú mať na to čas a priestor, pretože v knihách sa ukrýva veľa zaujímavých a poučných vecí.
          Autor L.M.