• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Priadky a ŠKD, Súťaž o najkrajší hrad z piesku

• 27.08.2019 23:50
        • Priadky a ŠKD
          Slnko, chuť na zmrzlinu, aj podujatie pre deti v duchu remesiel, zvykov a tradícií s názvom Priadky nás v piatkové popoludnie vylákali na Radničné námestie. Po počiatočnom nesmelom obzeraní tradičných remesiel, ako je výroba metly z prútia, vyklepávanie kosy, tkanie koberca, či vyšívanie a pradenie, boli deti priamo zapojené do niektorých činností. Milé žienky v krojoch veľmi trpezlivo vysvetľovali malým zvedavcom tkanie koberca a vyšívanie. Ako je na fotografiách vidno, dievčatá tkanie a vyšívanie naozaj pohltilo. Za odmenu si predkreslené obrázky na tkanine odniesli domov s chuťou ďalej pokračovať vo vyšívaní. Ešte pár drobných suvenírov pre potešenie mamičiek a spokojní sme sa vrátili späť do školy.

S. Kšonžeková

Súťaž o najkrajší hrad z piesku
          Dňa 19.6.2019 sa žiaci druhého, tretieho a piateho oddelenia zúčastnili súťaže o najkrajší hrad z piesku. Súťaž sa konala v popoludňajších hodinách na školských pieskoviskách. Žiaci boli veľmi usilovní a mnohí z nich milo prekvapili svojou fantáziou, kreativitou a zručnosťou. Výsledky boli prekvapujúce a všetci sa z toho tešili. Napokon sme sa zhodli, že odmeníme všetkých za ich snahu a usilovnosť.

vych. Čičvarová

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.