• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Ochrana proti násiliu a šikanovaniu

• 21.06.2019 10:02
        • V rámci projektu Ochrana proti násiliu,šikanovaniu, ktorým sa zaoberá Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, sme sa aj my, ŠKD 5.oddelenie spolu so žiakmi 3. a 4. oddelenia, zapojili. Dňa 19.09.2018 sme si do nášho ŠKD pozvali pracovníčku ÚPSVaR p. Mgr. Novákovu, aby svojou prezentáciou žiakom vysvetlila a objasnila niektoré pojmy, ako sú násilie a šikana. Cieľom tejto aktivity bolo zistiť, či sa žiaci už stretli niekedy s násilím alebo šikanovaním a ako mu predchádzať.

Na úvod som deťom prečítala rozprávku z knihy Kozmo a jeho dobrodružstvá. Táto postavička pochádzala z vesmíru a vo svojom príbehu chcela poukázať na to, ako si máme navzájom pomáhať, naučiť sa ovládať svoje impulzy a byť príkladom pre iných. Celý tento príbeh si mohli žiaci ešte ráz pozrieť na interaktívnej tabuli. Veľmi ich to potešilo, lebo všetky postavičky z príbehu mohli vidieť, a niektoré si z nich mohli aj vymaľovať.

Na záver sme sa zahrali hru, v ktorej každý žiak mohol svojmu spolužiakovi povedať niečo pekné a tí starší aj napísať alebo nakresliť. Žiakov táto téma veľmi nadchla. Všetci sa zapojili do rozhovoru a svojimi otázkami dokázali, že byť dobrým žiakom, kamarátom sa naozaj vyplatí.
          vých. Marcinovová