• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Zábavné popoludnie s názvom Dobre vedieť

• 12.04.2017 09:35
        • Posledný marcový deň 31.03. sa v prvom oddelení ŠKD hneď po obede konalo zábavno-súťažné popoludnie s názvom Dobre vedieť. Bolo to vyvrcholenie niekoľkotýždňových aktivít realizovaných s podporou Komunitnej nadácie Bardejov, a ktorého cieľom bola podpora čitateľskej gramotnosti detí s názvom Číta celá škola.
          Deti sa na tento deň veľmi tešili. Súťažili proti sebe dve družstvá. Čakalo na nich 12 súťažných tém. Pod ich názvami sa skrývali otázky z rôznych oblastí, ale boli prispôsobené primerane veku detí a ich vedomostiam. Ako inak, deti si po prečítaní otázky mali možnosť vybrať z troch správnych odpovedí. V zálohe bol aj žolík v podobe pomoci niekoho z publika. My sme si toto popoludnie vylepšili o to, že každé prítomné dieťa si malo možnosť vyskúšať svoje vedomosti a posadilo sa do kresla súťažiaceho.
          Ako je to pri hrách, vyhrať môže iba jeden a tak tomu bolo aj u nás. Vyhralo družstvo č.1 s celkovým počtom 1300,- eur, ale odmenený bol každý. Víťazné družstvá dostali zaujímavé strúhadlá na ceruzky a tí, ktorým sa darilo menej, boli obdarení záložkou do knihy a ceruzkou. Popoludnie moderovala praktikantka Patrícia a verím, že sa deťom páčilo. Veď o to išlo, pretože deti sa dozvedeli veľa nového zo sveta kníh, ktoré sú ich neodmysliteľnou súčasťou pri ďalšom vzdelávaní a výchove.
          Autor L. M.

fotoalbum sa otvorí po kliknutí na obrázok