• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Pyramída zo slov

• 25.11.2016 12:49
        • Dňa 15.11. sme trávili opäť popoludnie v Školskej knižnici. Vonku bolo sychravo, prišli aj prvé mrazy. S nimi aj prvý sneh. Pre deti bola pripravená zaujímavá rozprávka so zimnou tematikou. Čítali sme z knihy Vianočné rozprávky rozprávku Pani zima. Deti si políhali na koberec, pod hlavami ich príjemne hriali vankúšiky a nerušene počúvali rozprávku, pretože ich úlohou bolo pozorne počúvať.
          Po prečítaní rozprávky sme deti rozdelili do 4 družstiev po 5 detí v jednom družstve. Každé družstvo dostalo obálku s rozstrihanými písmenami, papier na zapísanie odpovede, podložku a fixku na zapísanie bodov za správnu odpoveď. Deti pozorne počúvali otázky, ktoré im boli kladené a čo najrýchlejšie mali vyskladať z pripravených písmen správnu odpoveď. Písmenká hľadal každý z družstva, lebo každé družstvo chcelo byť prvé. Družstvám boli za správnu odpoveď udeľované body. Družstvo, ktoré získalo najviac bodov, si na svoju bodovú nástenku každý člen družstva pripísal po 3 body, druhé družstvo 2 body, tretie družstvo 1 bod a posledné družstvo žiaľ bolo bez dobu.
          Deti si popoludnie pochvaľovali, rozprávka sa im veľmi páčila, rovnako aj súťaž s písmenkami. Zopár záberov z tejto akcie nájdete TU.
          L.M.