• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Starká nám číta rozprávku

• 17.04.2019 09:19
        • Dňa 03.04. k nám na naše pozvanie zavítala stará mama nášho žiaka z 1.A triedy Leonarda Valu, pani Valová. Je bývalou pani učiteľkou a pôsobila ako pedagóg v ZŠ Zborov. Čítanie sa konalo v priestoroch školskej knižnice. Pán uč. Mgr. Vasilega nám ako vždy vyšiel maximálne v ústrety, za čo mu aj touto cestou ďakujeme. Pani sekretárka uvarila pre nášho hosťa výborný čajík, za čo jej tiež vyslovujeme poďakovanie.
          Deti sa už tešili, čo pekne zažijú. Pani Valová nás najprv zapojila do spievanej hry. Bolo veselo. Každý mal úsmev a dobrú náladu. Zopakovali sme si pesničku práva  nôžka... Potom si deti posadali na vankúšiky a začalo sa čítanie. Čítala nám rozprávku O pampúšiku. Deti pozorne počúvali, pretože v závere ich čakala ďalšia úloha. Po prečítaní sme sa opäť zahrali spievanú hru. Úlohou deti bolo, aby si vytvorili dvojice a hru plnili v dvojiciach. Tak sme si posadali a nakreslili obrázky z čítanej rozprávky. V závere sme babičke poďakovali, deti venovali kvietok, za čo ďakujeme vedeniu školy, ručne zhotovenú veľkonočnou ozdobou a kresbičky s ich podpismi. Aj takto zaujímavo trávia deti zo Školského klubu svoje popoludnia.
          L. M.