• Aktivity ŠKD

• ŠKD - Navštívili sme mestskú knižnicu

• 12.04.2019 13:13
        • Rozprávky svetoznámeho dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena čítajú deti aj dospelí po celom svete. Aj my - žiaci 5.odd. ŠKD - sme sa v deň jeho narodenín vybrali do mestskej knižnice, aby sme si pripomenuli niektoré z jeho rozprávok. Dozvedeli sme sa, že H. Ch. Andersen v detstve rád sníval a hral sa s bábkami. Keď vyrástol, preniesol svoje sny,
          túžby a citlivú dušu aj do spomínaných príbehov o Palculienke, Snehovej kráľovnej, alebo o Princeznej na hrášku. Napísal vyše stopäťdesiat rozprávok. Spolu s p. knihovníčkou sme si pripomenuli aj ďalších významných rozprávkarov, ako bol napr. P. Dobšinský a jeho rozprávky.

Pani knihovníčka si pre nás pripravila dramatizáciu rozprávky "Šípková Ruženka". Žiaci sa veľmi potešili, lebo každý si našiel v rozprávke svoju rolu. Mohli byť jej súčasťou a to ich naozaj zaujalo. Na záver si žiaci mohli vypožičať knihy, ktoré ich oslovili. Veľmi pekne sme sa poďakovali p. knihovníčke Betke za rozprávkové popoludnie. Cestou naspäť sme sa rozprávali o krásnych zážitkoch, ktoré sme zažili.
          vych. Marcinovová